سی ان سی سنگ چهار کله

سی ان سی سنگ چهار کله – مدل SA1020s-4 این مدل دستگاه سی ان سی سنگ نیز برای برش و حکاکی بر روی انواع سنگ می باشد . ابعاد استاندارد شرکت راما برای تولید این دستگاه Z=45cm  Y=100cm X=200cm  می باشد. این دستگاه دارای چهار کله یا  اصطلاحاً هد می باشد . و همچنین  در این دستگاه  ۴ عدد اسپیندل همزمان ۴ قطعه سنگ را می تراشند.

ماشینکاری سنگ به این صورت است که ابتدا در نرم افزارهای طراحی مانند کورل یا آردکم طرح آماده شده و جی کد گرفته می شود ، سپس توسط کارت دستگاه CNC  کد اجرا می گردد .

کاربرد دستگاه سی ان سی سنگ چهار کله

توجه به دلیل تعدد کله ها و اسپیندل در این  مدل ، سری کاری و تولید انبوه  در این دستگاه بسیار مناسب و اقتصادی می باشد.

توضیحات دستگاه

 موتور محور XYZ سروو   1000W- 2000RPM می باشد .  که توسط گیربکس های خورشیدی بدون لغی به دنده کوبله میشود و بر روی چرخ و شانه های مورب حرکت می‌کند .  ریل های واگنی ۳۵ در محور، جهت هدایت لاینر می‌باشد.

اسپیندل این دستگاه  ۱۸۰۰۰  دور است که توسط ابزار بر روی سنگ حکاکی می کند . کف دستگاه از جنس ناودانی بر روی آن pvc  و بین آن شیار است تا در زمان کار آب و خاک سنگ از بین آنها گذشته و به کف زمین برسد . 

سرعت بارگیری و پیشروی به نسبت ابزار و باردهی میباشد.

محورZ  برای این چهار کله تمام آلومینیومی باشد . از این جهت که هم سبک سازی شود و هم دچار پوسیدگی نگردد .  این محورتوسط چهار جک پنوماتیک بالانس  می‌گردد. 

در این مدل دستگاه چهار طرف دستگاه کاور گردیده که در زمان کار ،  آب به اطراف نپاشد .  به این  صورت  که قطعه های  کار را داخل دستگاه گذاشته و درب ها را می بندند . آنگاه  آب و خاک از زیر دستگاه خارج می شود .  پس از اتمام ماشین کاری در باز شده و قطعات کارها را بر می دارند. 

درضمن کل بدنه دستگاه قبل از رنگ  سند پلاس شده و بعد رنگ پلی اتیلن یا اتومبیلی میخورد که در جلوگیری از پوسیدگی بدنه بسیار مثمر ثمر می باشد.

این دستگاه همچنین دارای یک کارت رادونیکس سه محور همراه با ریموت و کیس کامپیوتر  می باشد.

بدنه فولادی

کل بدنه این دستگاه از فولاد ST52  ساخته شده است .  در توضیح این کار باید گفت وجود هر عنصری در فولاد اثر خاصی دارد مانند کربن منگنز و سیلیسیوم . به دلیل عنصر سیلیسیوم  در فولاد ST52 باعث بالا رفتن تحمل وزن و همچنین استحکام بسیار بالا در تنش و کرنش نسبت به فولاد ST37 ساختمانی   می‌شود .  بیشترین کاربرد ST52  در صنایع سنگین که نیاز به تحمل بار بالاست می باشد.  که به راحتی بار های وزنی سنگ های سنگین تحمل گردد. بدون آنکه به دستگاه فشار بیاورد ، از این رو ماشین سازی راما در خط تولید از این فولاد خاص برای ساخت بدنه دستگاه سی ان سی تولید خود استفاده میکند.

در جمع بندی این دستگاه می‌توان گفت دستگاهی بسیار قدرتمند برای تولید با تیراژ بالا و انبوه سنگ میباشند . 

نوع موتور محورهاسروو   1000W- 2000RPM
نوع گیربکس بر روی محور هاخورشیدی بدون لغی
بالانس محور Zتوسط ۴ جک پنوماتیک
طول و عرض محورهای X,Yبرای هر  کله ۱۰۰*۲۰۰ cm
ارتفاع از کف میز برای محورZ45cm
نوع کنترلر Radonex – همراه با ریموت
جنس میز کف ناودانی و روی ناودانیpvc- پلی اورتان
اسپیندل۶kw- تعداد ۴ عدد
جنس بدنهفولادST52 
آماده سازی قبل از رنگ  سند پلاس
نوع رنگرنگ پلی اورتان  یا اتومبیلی
حفاظت از ریل هاتوسط کاور آکوردئونی 

تصاویر و ویدیو

سی ان سی سنگ چهار کله - مدل SX1020s-4
سی ان سی CNC سنگ

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها