سندبلاست بدنه دستگاه سی ان سی راما ماشین
سند بلاست شیوه کارآ و مؤثر برای تخریب بقایای رنگ، زنگ زدگی و پاکسازی هرگونه آلودگی از روی سطوح مختلف است.

در مورد سندبلاست چه می‌دانید؟

روشی که به موجب آن ذرات تحت فشار هوا روی قطعات شیشه‌ای و فولادی پاشیده می‌شوند تا برای انجام کارهایی مثل رنگ کاری و حکاکی آماده شوند. تمیز کردن سطوح قطعات برای رنگ کاری و دیگر فرآیندهای مورد نظر ما از عمده ترین دلایلی است که باعث استفاده از سندبلاست شده است.

سندبلاست، شیوه کارآ و مؤثر برای تخریب بقایای رنگ، زنگ زدگی و پاکسازی هرگونه آلودگی از روی سطوح مختلف است. سندبلاست در صنعت به عنوان یکی از مهم ترین روش های تمیزکاری سطوح فلزی شناخته شده است به طوری که از آن برای آماده سازی سطوح، قبل از اجرای رنگ و پوشش استفاده می شود. ایجاد یک زیر ساخت تمیز با درجه زبری مناسب برای سطح می تواند در راندمان رنگ آمیزی آن مؤثر واقع شود. اجرای سندبلاست، راندمان آماده سازی سطح تا حدود ۷۵% افزایش می دهد.

دستگاه سند بلاست

سندبلاست در چه فرآیندهایی کاربرد دارد؟

* از این فرآیند برای انجام کارهایی مثل زنگ‌زدایی، ماسه‌زدایی و رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات را استفاده می‌شود.از این رو ماشین سازی راما در بدنه دستگاه خود از سند بلاست استفاده کرده است.

* گاهی اوقات برای پاکیزه نگه داشتن انواع قالب‌های صنعتی، زبر کردن قطعات، عملیات لعاب‌کاری و تفلون کاری برای کیفیت بخشیدن و استفاده طولانی مدت از آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

* سندبلاست همچنین در آماده کردن سطوح قطعات جهت انجام انواع آبکاری‌های صنعتی، تزئینی یا رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

* از دیگر موارد کاربرد سندبلاست می‌توان به حکاکی انواع نوشته و نقش‌های مختلف و برجسته‌کاری آن‌ها بر روی سطوح شیشه‌ای، چوبی، ام‌دی‌اف، کاشی، سرامیک اشاره کرد که بیشترین استفاده آنها برای انجام امور تجاری و تبلیغاتی و تزئینات دکور می‌باشد

اما جنس مواد ساینده در سندبلاست چیست؟

* هنگام کار با سندبلاست از ماسه‌های ساینده ای استفاده می‌شوند که جنس آنها از سیلیس و اکسید فلزات در اندازه‌های مختلف می‌باشد، این ذرات بااستفاده از فشار باد کمپرسور شتاب گرفته و روی سطح قطعه پاشیده می‌شوند و باعث ایجاد سایش برروی سطح آن برای استفاده می‌شوند.

اهمیت استفاده از سندبلاست ودلیل استفاده آن در ماشین سازی راما

شاید اگر سندبلاست ابداع نمی‌شد استفاده از بسیاری از مواد گران که مورد نیاز هستند غیرممکن می‌شد. چراکه استفاده از هر روش دیگری به جز سندبلاست برای صیقل دادن مواد و آماده کردن آنها برای استفاده باعث می‌شد آن فرآیند، فرایندی مقرون به صرفه نباشد و مدت زمانی که برای انجام آن لازم است بسیار طولانی شود در حالیکه سندبلاست روشی باصرفه، کارآمد و پربازده می‌باشد.

مزیت های استفاده از روش سندبلاست برای آماده سازی سطح بدنه دستگاه های سی ان سی راما

به طور کلی سندبلاست برای تمام سطوح فلزی، آلومینیومی، پلاستیکی،چوبی و آلیاژی قابل اجرا می باشد؛ سندبلاست می تواند سطح را به طور کامل پاک کند و راندمان رنگ آمیزی را نیز افزایش دهد؛ با اجرای دقیق سندبلاست نیازی به تکرار فرآیند رنگ کاری نخواهد بود.

مزیت دیگر سندبلاست، برطرف کردن کامل ذرات خارجی مانند زنگ زدگی ها از روی سطح است؛ با سندبلاست دقیق و استاندارد می توان درجه زبری خاصی را برای سطح ایجاد کرد به طوری که بافت مورد نیاز برای اِعمال رنگ و پوشش فرآهم شود.

در نتیجه با روش سندبلاست می توان تمام سطوح با هر شکل و اندازه ای را صاف کرد. از طرفی دیگر، هموارکردن و رفع آلودگی سطحی در زاویه ها و گوشه ها در روش سندبلاست امکان پذیر می شود  • جولای 19, 2021
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments